X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Belgesiz .com.tr, .net.tr, .org.tr Kayıt Dönemi Başladı!

AnasayfaHaberiniz Olsun.Belgesiz .com.tr, .net.tr, .org.tr Kayıt Dönem...

Belgesiz .com.tr, .net.tr, .org.tr Ön Sipariş Kuralları

  • .com.tr, .net.tr, .org.tr ön siparişler belgesiz tescillerin başlayacağı saate kadar alınacak olup, tescil başlayınca rezerve eden bayi adına servis üzerinden otomatik kaydedilir.
  • com domain bayi paneli üzerinden ön siparişler önce gelen rezerve eder kuralına tabi olup her bir domain sadece bir adet ön sipariş verilir.
  • Belgesiz ön siparişler her ne sebeple olursa olsun iptal edilemez ve devredilemez.
  • Belgesiz .com.tr, .net.tr, .org.tr ön siparişler için tahsil edilen ödemeler domainin tescil edilememesi durumunda hesabınıza kredi olarak iade edilir. Söz konus kredi miktarı sadece yeni alan adı kayıtlarında kullanılabilir. Tahsil edilen ödemeler geri iade edilemez.
  • Tüm domain bayileri ve müşteriler, Ön Siparişlerinin canlı kayıtlar olmadığını kabul eder ve bu nedenle artukluweb.com.tr/Artuklu Web™, herhangi bir domainin kesinlikle kaydedileceğini garanti edemez. Genel Kullanılabilirlik Ön Sipariş döneminde yapılan tüm başvuruların riski Müşteri'ye aittir ve artukluweb.com.tr/Artuklu Web™, Genel Kullanılabilirlik sırasında güvence altına alınmayan domain / domainlerden sorumlu tutulamaz.

Tüm Müşteriler aşağıdaki şartları kabul eder:

  • a) Belgesiz .com.tr, .net.tr, .org.tr için Ön Sipariş verirken, Müşterinin siparişinin ön kayıt yapılabilmesi için Bayinin/Müşterinin artukluweb.com.tr müşteri hesabından kredi kartı ile ödeme yapılarak derhal tahsilat yapılacağını kabul eder. 
  • b) Ön sipariş kaydı yaparken domain whois bilgilerinin güncel ve doğru tutmanın Müşterinin sorumluluğunda olduğunu ve eksik-hatalı whois kayıtlarından dolayı domainin tescil edilemeyeceğini müşteri kabul eder. 
  • c) Trabis web sitesinde bulunan Tescil Politikaları ve Prosedürlerine bağlı olmak (bunu bulamazsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz ve gerektiğinde size doğrudan bir bağlantı göndereceğiz).

Belgesiz .com.tr, .net.tr, .org.tr Ön Sipariş SSS

Bir domaini ön sipariş edersem, bu bir alan adı kaydettiğim anlamına mı gelir?

Ön kayıt siparişi vermek, domain adresinizi alacağınızı garanti etmez. Ancak, Genel Kullanılabilirlik açıldıktan hemen sonra domain adresinizin sırada olacağını ve kayıt defterine gönderilmeye hazır olacağını garanti edeceğiz. Herhangi bir nedenle alan adınızı alamazsanız, kayıt ücretiniz hesabınıza kredi olarak iade edilecektir.

Domain ön siparişi için kayıt ücretleri nelerdir?

Ön kayıt ücretlerine sadece kayıt ücreti tahsil edilir. Alan adı size verilmezse, bu ücret kesinti yapılmadan hesabınıza kredi olarak iade edilecektir.

Bir domain için birden fazla ön kayıt siparişi varsa ne olur?

.com.tr, .net.tr, .org.tr domain uzantıları için sadece ilk rezerve eden kişi tarafından 1 adet sipariş geçilebilmektedir.